Çevre Bilinci

Arsan Textile olarak üretim yaparken aynı zamanda topluma ve çevreye saygı kapsamında gereken sorumluluklarımızın da bilincindeyiz. Arsan Textile ailesi olarak Çevre Politikalarımızı şu şekilde benimseyip uygulamaktayız;

  • Çevre kirliliğini önlemek, kirliliği kaynağında azaltmak
  • Çevresel faaliyetlerini ve üretimlerini çevre yönetim sistemi standartlarına uygun olarak yürütmek
  • Müşterilerinin çevre ile ilgili standartlarını sağlamayı ve bu kurallara uygun şekilde faaliyet göstermek
  • Tüm çalışanlarına kaynak israfını önleme ve çevre bilincini aşılamak

Arsan Textile olarak Dünya şirketi olma yolunda hızla ilerlerken aynı zamanda da çocuklarımızın emaneti olan doğamızı kirletmeden teslim etmeyi kendine hedef ve görev olarak belirlemiştir. Arsan Textile Çevre politikasını hayata geçirmek ve belgelemek için, ISO 14001 (Çevre Yönetim Sistemi) Belgesinin alınmasını bir yol ve hedef seçmiştir.

eco-services-center-img

Yeniden değerlendirilme imkanı olan atıkların çeşitli fiziksel ve/veya kimyasal işlemlerden geçirilerek ikincil hammaddeye dönüştürülerek tekrar üretim sürecine dahil edilmesi Geri Dönüşümdür.

Tabii kaynakların sonsuz olmadığı, dikkatlice kullanılmadığı takdirde bir gün bu doğal kaynakların tükeneceği akıldan çıkarılmamalıdır. Geri dönüşümde amac; kaynakların luzumsuz kullanılmasını önlemek ve atıkların kaynağında ayrıştırılması ile birlikte atık miktarının azaltılması olarak düşünülmelidir.

surdurulebilir-cevre1

Arsan Textile olarak üretimde kullandığı tüm hammaddeler, yardımcı hammaddeler ve kimyasal maddelerin çevreye zarar vermediğini uluslararası belgelerle ispatlamış olan firmalardan satın alınarak kullanılmaktadır. Arsan Textile olarak üretimde kaynak planlaması yapılarak en az atık(telef) en çok üretim politikası birinci hedef olarak seçilmiştir.